Piękne ogrody różane, które warto odwiedzić w lipcu

Piękne ogrody różane, które warto odwiedzić w lipcu

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

W czerwcu i lipcu róże są w pełnym rozkwicie, a ogrody różane w całej Wielkiej Brytanii są w swoim najlepszym wydaniu. koniecznie przyjrzyj się niektórym z najpiękniejszych ogrodów różanych, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas zwiedzania tego kraju.

Najlepsze ogrody różane do odwiedzenia:


1. Ogrody Coton Manor


Ten zapierający dech w piersiach, typowo angielski ogród w sercu Northamptonshire jest pełen róż, wraz z jego Ogrodem Różanym, Bankiem Różanym i Wybiegiem Różanym. Wiele innych róż zostało wkomponowanych w skoordynowane kolorystycznie rabaty, z których ogród jest szczególnie znany. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że całość uzupełnia stado flamingów.

2. Helmingham Hall

Ogród różany ożywia park w Suffolk, z jeleniami i spektakularną halą wyciszenia. Tutejsze ogrody zostały przekształcone i ożywione przez właścicielkę i projektantkę ogrodów Lady Xa Tollemache. Stworzyła ona Ogród Różany, który znajduje się za ogrodami rdestowymi i ziołowymi - wszystko to pięknie współgra z halą Tudorów.

3. Coughton Court 

Różany labirynt, który szczyci się ponad 200 odmianami róż, jest jednym z kilku ogrodów tematycznych w historycznym ogrodzie murowanym w Coughton Court. Jego projektantka, Christina Williams, w nieco swobodnym stylu wykorzystała wąskie żwirowe ścieżki, obeliski i siedziska w kształcie łuku. Wokół nich rośnie nieformalna mieszanka róż, starych i nowoczesnych, krzewów i pnączy. 

4. Borde Hill


Wspaniały o każdej porze roku ogród Borde Hill położony jest na 200 akrach zabytkowego parku i lasów. Dodatkowo róże są sercem formalnych ogrodów w pobliżu domu. Jeden z ogrodów różanych, Jay Robin's Rose Garden, został nazwany przez właścicieli Elenie i Andrewjohna Stephenson Clarke po ich córce i został założony przez projektanta Robina Williamsa w 1995 roku. Więcej róż pojawiło się w 2011 roku, kiedy Tony Lord zaprojektował Midsummer Border, który łączy róże w odcieniach pomarańczy, czerwieni i żółci z bylinami.

5. Wynyard Hall


Długotrwałe marzenia byłego właściciela klubu piłkarskiego Sir Johna Halla spełniły się, gdy w 2015 roku przekształcił on murowany ogród w Wynyard Hall w County Durham we wspaniały ogród różany. Murowany ogród o powierzchni 2,5 akra jest teraz wypełniony różami każdego rodzaju - około 3000 pojedynczych krzewów i 135 różnych odmian - wymieszanymi z bylinami i trawami w przełomowym projekcie architekta krajobrazu Alistaira Baldwina.

6. Zamek Hever


Słynny jest ogród różany w Hever, w którym rośnie około 4000 krzewów różanych, których zapach potęgują otaczające go mury. Krzewy są posadzone w blokach kolorystycznych, od bladego różu do karmazynu, z uwzględnieniem wspaniałych morelowych i złotych odcieni oraz niezwykłych fioletów. Pnącza takie jak 'Climbing Iceberg' i 'Albertine' są przycięte do filarów i kamiennej altany, która stanowi centralny punkt ogrodu.

7. RHS Rosemoor


W ogrodzie Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego w Rosemoor w północnym Devon znajdują się dwa wzorcowe ogrody różane. W ogrodzie różanym Królowej Matki (Queen Mother's Rose Garden) róże ułożone są w koło kolorów i składają się głównie z róż Hybrid Tea i Floribunda. Z kolei ogród różany (Shrub Rose Garden) ma nieformalny, domowy charakter.

8. Mottisfont 


Murowany ogród w Mottisfont został zaprojektowany przez Grahama Stuarta Thomasa. Znajduje się w nim słynna na całym świecie Narodowa Kolekcja Róż sprzed 1900 roku, obejmująca łącznie 500 odmian róż.

9. Ogród Savill


Tutejszy ogród różany został zaprojektowany przez Andrew Wilsona Gavina McWilliama i otwarty w 2010 roku. Rabaty różane znajdują się pod i otaczają chodnik, który wznosi się do centrum przestrzeni, przypominając raczej platformę widokową.

Ciekawi Cię, jak te cudowne ogrody prezentują się na żywo? Koniecznie wybierz się w odwiedziny do tych spektakularnych miejsc i przekonaj się na własne oczy, jak są fenomenalne. 

Autor artykułu
Monika Sokołowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
Ogrody Wielka Brytania Ogrody różane
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Nawozy naturalne i ekologiczne
Data dodania:
W czerwcu i lipcu róże są w pełnym rozkwicie, a ogrody różane w całej Wielkiej Brytanii są w swoim najlepszym wydaniu. koniecznie przyjrzyj się niektórym z najpiękniejszych ogrodów różanych, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas zwiedzania tego kraju.Najlepsze ogrody różane do odwiedzenia:1. Ogrody Coton ManorTen zapierający dech w piersiach, typowo angielski ogród w sercu Northamptonshire jest pełen róż, wraz z jego Ogrodem Różanym, Bankiem Różanym i Wybiegiem Różanym. Wiele innych róż zostało wkomponowanych w skoordynowane kolorystycznie rabaty, z których ogród jest szczególnie znany. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że całość uzupełnia stado flamingów.2. Helmingham HallOgród różany ożywia park w Suffolk, z jeleniami i spektakularną halą wyciszenia. Tutejsze ogrody zostały przekształcone i ożywione przez właścicielkę i projektantkę ogrodów Lady Xa Tollemache. Stworzyła ona Ogród Ró...