Jakie narzędzia do opieki nad trawnikiem?

Jakie narzędzia do opieki nad trawnikiem?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Zazwyczaj na wiosnę przypominamy sobie, że na zewnątrz czeka nas mnóstwo pracy w ogrodzie. Schludny ogród to systematyczność i chęci, ponieważ nawet najlepiej wykonana czynność potrzebuje w przyszłości powtórzenia. Większość z ludzi ma trawnik, który w zależności od pielęgnacji może być piękny i zadbany lub nieciekawy z przeżółkłymi miejscami. Co w takim razie zrobić, aby nasze oko się cieszyło cudowną zielenią? Zadbać o narzędzia, które nas w tym wspomogą!

Kosiarka to numer jeden w opiece nad trawnikiem!

Totalną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, jednakże powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale również najbardziej skuteczna. Warto zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania uzbieranej trawy, innymi słowy – optymalnego mielenia zbioru oraz rozprowadzania go na koszonej powierzchni. Jest to idealna alternatywa do zastąpienia kompostownika i niewykorzystywania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Pragniesz posiadać piękny trawnik? Kup aerator!

O ile zależy nam na równej i bujnej przestrzeni trawnika, należałoby wyposażyć się w aerator. Jest to sprytne urządzenie wyposażone w zintegrowane ostre kolce (niekiedy spotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w ziemię, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa porządniej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozwoju. Stosunkowo nowym udogodnieniem są także specjalne nakładki na buty do aeracji trawnika. Polega to na tym, że zakładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, natleniamy ją.

Wertykulator – niezbędny podczas pielęgnacji trawnika!

Podobnym narzędziem jest wertykulator, chociaż podstawowa różnica jest tego typu, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc najczęściej po prostu chwasty oraz uschnięte źdźbła. Narzędzie bajecznie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy trawa częstokroć jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu zazwyczaj nie wygląda zbyt okazale, niemniej jednak nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do ponownego wzrostu.

Podkaszarka – świetnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach!

Nie wszędzie zdołamy dojść z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak przerwy między skalniakami, skarpy oraz wzniesienia, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się idealnie na małe połacie trawiaste. Na dodatek skosimy nią dodatkowo wysokie pędy i trawy.

Miejsca, w których niezbędne są nożyce ogrodowe!

Jeśli przeszkadza Ci, że koło stolika czy przy murku są nieestetyczne kawałki trawy, które nie zdołała wyciąć kosiarka, to zaopatrz się w nożyce ogrodowe ręczne bądź w wersji elektrycznej. Nożyce elektryczne w dużym stopniu wpływają na komfort podczas ich użytkowania. Dzięki narzędziom, które powyżej opisaliśmy, jesteś w stanie zadbać o swój trawnik z dużą starannością, a przy odpowiedniej pielęgnacji sprawić, że będzie on soczyście zielony!

Autor artykułu
Maurycy Kaczmarczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
narzędzia ogrodowe kosiarki aeratory wertykulatory podkaszarki nożyce ogrodowe
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Co wykonuje się w ramach serwisu klimatyzacji?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Jakie narzędzia do opieki nad trawnikiem?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Nawozy naturalne i ekologiczne
Data dodania:
Zazwyczaj na wiosnę przypominamy sobie, że na zewnątrz czeka nas mnóstwo pracy w ogrodzie. Schludny ogród to systematyczność i chęci, ponieważ nawet najlepiej wykonana czynność potrzebuje w przyszłości powtórzenia. Większość z ludzi ma trawnik, który w zależności od pielęgnacji może być piękny i zadbany lub nieciekawy z przeżółkłymi miejscami. Co w takim razie zrobić, aby nasze oko się cieszyło cudowną zielenią? Zadbać o narzędzia, które nas w tym wspomogą!Kosiarka to numer jeden w opiece nad trawnikiem!Totalną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, jednakże powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sp...