Co warto wiedzieć o egzaminie teoretycznym na prawo jazdy?

Co warto wiedzieć o egzaminie teoretycznym na prawo jazdy?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Egzamin teoretyczny z prawa jazdy nie jest łatwym wyzwaniem. Trzeba znać odpowiedzi na wiele pytań, a także mieć sposób na opanowanie wszechobecnego stresu. Sporo osób nie zdaje go, ponieważ nie wie, jak dobrze się uczyć, żeby poradzić sobie z odpowiedziami na egzaminie. W naszym dzisiejszym artykule omawiamy najważniejsze aspekty z egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w taki sposób, aby następnym razem osiągnąć sukces!

Prawo jazdy — informacje o egzaminie teoretycznym!

Na rozwiązanie 32 pytań z egzaminu masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Bądź uważny! W każdym pytaniu możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest jednorazowa, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po skończonym czasie na pytanie jesteś natychmiast przekierowany do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi otrzymujesz 0 punktów, a poszczególne pytania zależnie od ważności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być punktowane za 3, 2, lub 1 punkt. Aby zdać, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, jednakże osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu nowych kierowców na drogach. Dodatkowo wszelkie pytania są ogólnodostępne oraz dostaje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Prawo jazdy to nie jest tylko teoria!

Na początku powinieneś uświadomić sobie, że całość wiedzy, jaką poznajemy na kursach, czy też czytamy w podręcznikach przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. W końcu zrozumienie jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo bądź co oznaczają określone znaki, jest istotne, żeby nie stwarzać zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, kiedy zrozumiemy, że przez nasz brak kompetencji czy też chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może się po prostu stać krzywda.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Przede wszystkim nie omijaj lekcji na kursach, stawiaj się na nie wyspany i nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zapamiętać wszystkie pytania z bazy. Zacznij się uczyć stosownie wcześnie, przynajmniej 2 tygodnie przed egzaminem. Powinno starczyć, żeby zdać, jeżeli podejdziemy do tematu rzetelnie oraz będziemy codziennie przerabiać część materiału.

Zawsze czytaj uzasadnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to bardziej zrozumieć złe odpowiedzi, a te dobre mocniej zapiszą się w twojej pamięci. Rób materiał działami. Nigdy nie zostawiaj sobie np. 100 stron książki prowadzącej na ostatnią chwilę. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, żeby zapamiętać połowę z tego w czasie dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Dokładnie czytaj pytania oraz nie udzielaj odpowiedzi na pamięć. Bardzo często do dwóch różnych zapytań, użyta jest ta sama animacja czy też zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Jak podejść do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy!

Nawet wtedy, gdy bardzo dobrze się przygotujesz do egzaminu teoretycznego, może zjeść Cię trema. Przez to istnieje prawdopodobieństwo, że zapomnisz o najłatwiejszych rzeczach. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty! Nie spóźnij się. Najlepiej będzie, gdy przyjdziesz na egzamin przed czasem. Gdy wybije ustalona godzina, egzaminator informuje o zasadach dotyczących testu, po czym kursanci przystępują do pisania egzaminu.

Autor artykułu
Alina Wieczorek
Oceń artykuł
Tagi artykułu
nauka jazdy egzamin teoretyczny na prawo jazdy
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów