Dlaczego warto mieć w swojej sypialni pościel z lnu?

Dlaczego warto mieć w swojej sypialni pościel z lnu?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Dobra pościel to inwestycja w siebie, ponieważ wpływa ona diametralnie na jakość naszego snu. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w lniane poszewki, które dają ogromne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jakie zalety ma jej użycie i jakich efektów możesz się spodziewać na dłuższą metę?

Jakie są zastosowania pościeli lnianych? 

Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą wiele ciekawych zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna i doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.

Niesamowite właściwości lnu wykorzystywane w przemyśle

Z jakiego powodu powinno się wydać więcej niż na pościel bawełnianą oraz kupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, jakie czynią, że są one świetnym materiałem na poszewki i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym gwarantuje doskonały komfort latem, jak również zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, kiedy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie oraz miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez nieprzyjemnego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo struktura włókien sprawia, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby oraz bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest idealny dla osób z delikatną skórą i skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka fajnie wpływają na mikrokrążenie, z tej przyczyny skóra na ciele oraz twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same zalety!

Pielęgnacja lnianych pościeli krok po kroku 

Ogromną zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle łatwa pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, w związku z tym tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im więcej ma za sobą prań, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można używać nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednakże na pewno ta czynność nie będzie trudna.

Naturalny styl pościeli z lnu i jego dopasowanie do aranżacji 

Choć jej piękny wygląd nie jest najważniejszy, jest to bardzo istotny aspekt, o którym nie należy zapominać. Lniana pościel prezentuje się doskonale w surowych, minimalistycznych wnętrzach. Dzięki naturalnym zagnieceniom nadaje mu niewymuszonego stylu, który trudno osiągnąć w pomieszczeniu sypialnym. Do tego materiału idealnie pasują również dodatki boho oraz meble skandynawskie, np. drewniane.

Autor artykułu
Rudolf Nowicki
Oceń artykuł
Tagi artykułu
pościel pościel lniana len
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Nawozy naturalne i ekologiczne
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 2
Artykuły z tej kategorii
Dobra pościel to inwestycja w siebie, ponieważ wpływa ona diametralnie na jakość naszego snu. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w lniane poszewki, które dają ogromne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jakie zalety ma jej użycie i jakich efektów możesz się spodziewać na dłuższą metę?Jakie są zastosowania pościeli lnianych? Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą wiele ciekawych zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna i doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.Niesamowite wł...