Dlaczego należy używać kosmetyków naturalnych?

Dlaczego należy używać kosmetyków naturalnych?

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Niektóre kosmetyki bardzo szybko tracą na popularności. Wyjątkiem są produkty naturalne, które pojawiły się na rynku jakiś czas temu. Nadal są one chętnie wybierane przez konsumentów. Wynika to z ich naturalnych właściwości, które na rynku nie mają sobie równych.

W składzie nie mają chemii, dzięki czemu są przyjazne dla skóry. Dowiedz się, jakie są inne powody, dla których należy zwracać uwagę na zawartość kosmetyków i wybierać te, które mają w składzie naturalne składniki.

Czy kosmetyki naturalne posiadają szkodliwe składniki?

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla cery. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się skóry jak również wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zadecydowania o tym co stosujemy na naszą skórę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wykluczyć szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale również na nasze zdrowie.

Czy naturalne kosmetyki działają?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się skutecznym działaniem i wspierają naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty używania może i potrzebują więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i wskazane jest na nie poczekać.

Jaki wpływ na ekologi mają kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Materiały wykorzystywane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów, a ziemia użyźniana jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Cruelty free - Czy zwierzęta cierpią przy produkcji kosmetyków?

Tak zwane cruelty free, to kosmetyki naturalne przyjazne zwierzętom. Przy ich produkcji nie cierpią zwierzęta. Produkty te nie są także na nich stosowane oraz nie zawierają składników pochodzących od martwych zwierząt. Dzięki temu, że wybieramy kosmetyki naturalne w znacznym stopniu, ograniczamy cierpienie tych istot. Przy okazji jest to etyczne oraz zdrowsze dla naszej cery. 

Logo Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree, to popularne loga, które znaleźć możemy na kosmetykach naturalnych. Oznaczają one, że produkty są wolne od testowania na zwierzętach.

Autor artykułu
Wiktoria Wiśniewska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
kosmetyki naturalne ekologia ecocert vegansociety crueltyfree parabeny SLS glikole PEG oleje mineralne bariera lipidowa
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jakie zabiegi modelują sylwetkę?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Jak należy pielęgnować skórę twarzy?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Zalety wybielania zębów laserem
Data dodania:
Niektóre kosmetyki bardzo szybko tracą na popularności. Wyjątkiem są produkty naturalne, które pojawiły się na rynku jakiś czas temu. Nadal są one chętnie wybierane przez konsumentów. Wynika to z ich naturalnych właściwości, które na rynku nie mają sobie równych.W składzie nie mają chemii, dzięki czemu są przyjazne dla skóry. Dowiedz się, jakie są inne powody, dla których należy zwracać uwagę na zawartość kosmetyków i wybierać te, które mają w składzie naturalne składniki.Czy kosmetyki naturalne posiadają szkodliwe składniki?Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla cery. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się skóry jak również wysypki oraz zaczerwienienia....